SİHİRLİ DEĞNEK

 

Katılımcılarıma eğitim yöntemlerimi anlatırken aktardığım bilgide;

Bir sihirli değneğim olduğundan bahsederim. Sakin ama pekte inanmamış bir tavırla gülümserler bana. “Aaa durun ama herkesin bir sihirli değneği vardır.” dediğimde daha da kendilerinden emin “hadi canım sende” diye bakarla bana.

Sevgili dostlar herkesin birer sihirli değneği vardır. Bize büyürken teslim edilir… Biz onu kullanmasını bilmeyince giderek küçülür ve sonunda nerede olduğunu bulamayız, kaybolur gider. Sonra da sihirli değnek aramaya, sihirli değneği olan birilerini bulmaya çalışırız. Ne için, değişim dönüşüm için…

Çoğu zaman “Ah! bir sihirli değneğim olsaydı.” deriz.

Şimdi sizlere Sihirli Değnek kullanma kılavuzunu veriyorum.

Dostlar;

1)      Kabul gerektirir. Sihirli değneğiniz olduğunu kabul edin. Ayna karşısına geçin ve “BENİM SİHİRLİ DEĞNEĞİM VAR” diye 3 kez söyleyin, hatta haykırın. J

2)      Kişiseldir. Sihirli değneğinizi yalnız kendinize kullanabilirsiniz. Başkasına kullandığınızda işe yaramayacak ve yok olacaktır. Bunu kimse istemez sanırım.

3)      Olumlu Değişim ve Dönüşüm için kullanılır. Olumlu düşünmezseniz işe yaramaz. “Bu nasıl olsa olmaz.” diye kullandığınızda, sihirli değneğiniz çalışmaz.

4)      Şükretmek şart. Farkında olduğumuz için, değişim ve dönüşüm fırsatını bize verdiği için, Yüceler Yücesi Allah’a teşekkür etmeliyiz. Bu fırsatı bizlere veren asıl sahibine teşekkür etmezsek, tamamen kaybederiz sihirli değneğimizi.

Kullanma kılavuzunu da aldığınıza göre, size Sihirli değneğinizle mutlu huzurlu bir yaşam dilerim.

Sevgilerimle.

Nuray EKİNCİ

Eğitimlerimden Notlar

2014 / İzmir

#sihirlideğnek #sihirlidegnek #nurayekincisihirlideğnek #nurayekinci #nry #neverrepeatyourself